echipament medical

Domeniu medical: ce piese de echipament medical nu trebuie sa lipseasca din recuzita personalului unui spital

 

Pentru ca lucrurile sa mearga „ca unse” instr-o institutie medicala, aceasta trebuie sa fie echipata in cele mai mici detalii, cu toate cele necesare desfasurarii activitatii, de la echipamentul tehnic, la echipamentul vestimentar, si nu numai, al personalului.

Desfasurarea activitatii intr-un mod lin si corect intr-un domeniu medical sau, mai precis, intr-o institutie medicala necesita mai multe tipuri de echipament, printre care si echipament domeniul medical – piese vestimentare si nu numai pentru personal.

Intr-un domeniu medical, piesele de echipament domeniul medical sunt foarte importante atat pentru protectia personalului, cat si pentru protectia pacientilor. Cu ajutorul acestor echipamente utilizate negresit in orice domeniu medical, fie ca vorbim despre stomatologie, fie despre chirurgie generala sau pur si simplu controale medicale efectuate pacientilor, toate partile implicate sunt protejate de raspandirea virusilor.

Echipa noastra produce si comercializeaza uniforme medicale de foarte buna calitate, la pret de fabrica. Uniforma medicala contine, in general, o suma de piese precum halate medicale, manusi chirurgicale, saboti medicali, bonete, masti chirurgicale, botosi de unica folosinta.

 

Ce piese de echipament nu trebuie sa lipseasca personalului in niciun domeniu medical

Halate medicale

Halatele medicale pot contribui la construirea identitatii unei institutii medicale, dar si de protectie. Echipa noastra poate realiza halate medicale personalizate prin design sau combinatii de culori . Aceste halate medicale sunt prevazute cu buzunare si se adreseaza atat femeilor, cat si barbatilor.

Costume medicale

Asistentele, deseori si medicii, opteaza pentru costume medicale alcatuite din bluze si fuste sau pantaloni pentru uniformizarea tinutei de serviciu. In portofoliul nostru puteti gasi mai multe piese, pentru barbati si femei, atat pentru vara – cu maneca scurta, cat si pentru iarna – cu maneca lunga. Modelele sunt si ele de mai multe feluri; exista, de pilda, modele cambrate si modele cu croiala dreapta. La fel ca si halatele medicale, costumele medicale pot fi personalizate. Aceste piese potrivite pentru orice domeniu medical sunt confectionate din tercot de calitate superioara, oferind protectie sporita si rezistenta.

Saboti medicali

Sabotii medicali sunt creati special pentru persoanele care petrec mult timp in picioare, in orice domeniu medical. Acestia sunt confectionati din piele sau dion microfibra in asa fel incat sa ofere un suport corespunzator piciorului. In stocul nostru gasiti saboti medicali albi, cu marimi cuprinse intre 35 si 46.

Bonete medicale

Bonetele medicale au rolul de a oferi protectie parului impotriva contaminarii, dar previne totodata si patrunderea firelor de par in locuri in care trebuie mentinuta o igiena sporita. La noi puteti gasi doua tipuri de bonete medicale: bonete medicale de unica folosinta si bonete medicale din material textil.

Bonetele medicale de unica folosinta sunt confectionate din material netesut si acopera in totalitate parul. Bonetele de unica folosinta sunt prevazute cu elastic in perimetru, care permite ajustarea in functie de dimensiunea capului, iar bonetele medicale din tercot sunt prevazute cu legaturi la spate, pentru reglarea circumferintei. Bonetele medicale din material pot fi asortate cu costumul medical.

Masti chirurgicale

Mastile chirurgicale de unica folosinta sunt esentiale in orice domeniu medical, impiedicand transmiterea microbilor si a virusilor. Acestea pot fi din material textil netesut sau din hartie si sunt foarte comod de purtat. Pe site-ul nostru gasiti masti chirurgicale prevazute cu lamela metalica, care se adapteaza perfect formei fetei. In stocul nostru sunt disponibile masti chirurgicale culoarea alba sau albastra.

Manusi chirurgicale

Ca si mastile chirurgicale, manusile chirurgicale nu trebuie, sub nicio forma, sa lipseasca din niciun domeniu medical. Acestea ofera o protectie sporita celor care lucreaza in spitale, clinici medicale, cabinete de stomatologie. Se folosesc manusi medicale pentru protectie impotriva microbilor si a substantelor nedorite sau periculoase. In magazinul nostru gasiti mai multe tipuri de manusi medicale: din latex, din nitril, din vinil sau din TPE.

Aceste manusi medicale pot fi pudrate sau nepudrate. Cel mai adesea, manusile pudrate contin pudra din amidon de porumb. Persoanelor alergice le sunt recomandate spre utilizare manusi medicale nepudrate.

In functie de preferinte, puteti comanda online diverse varinate de culori de manusi medicale: albe, albastre, rosii, verzi, mov, roz.

Botosi de unica folosinta

Botosii de unica folosinta protejeaza incaltamintea de murdarie si substante periculoase aduse din exterior in medii sterile. In magazinul nostru online gasiti botosi unica folosinta cu elastic la baza, care ofera o fixare buna peste incaltaminte.

Acesti botosi unica folosinta sunt confectionati din polietilena si sunt usor de manipulat.

 

*Produsele Dispo Trading sunt comercializate sub marca Missena, recunoscuta pentru calitatea superioara a produselor comercializate la preturi mici.

 

Share Button